fbpx
põiekateeter

Tasuta infoliin 800 3030

E-N 9:00 – 16:30 R 9:00 – 15:30
L ja P suletud

GentleCath™ Glide hüdrofiilsed põiekateetrid meestele ja naistele

Uudsete GentleCath™ Glide põiekateetrite paigaldamine on kiire ja mugav. Spetsiaalne käsitsemisümbris aitab vältida bakterite kandumist kätelt kateetrile. Tänu FeelClean™ tehnoloogiale on kateetri pealispind sile ja märjaks tehtuna väga libe. Oluliselt on vähenenud oht, et paigaldusest jääb riietele, kätele või kehale ebameeldivaid jääke.

kateetrid

GentleCath™ Glide

Kiirem, puhtam ja mugavam põiekateetri paigaldamine.

Saage tuttavaks – uue põlvkonna märguvad põiekateetrid

Kasutades kateetrit, mis on välja töötatud pidades silmas turvalisust ja mugavust, tunned end enesekindlalt.

GentleCath™ Glide kateetrite loomisel on kasutatud FeelClean™ tehnoloogiat  – see tähendab siledat ja libedat pealispinda ning palju vähem muret paigaldamisest tekkivate jääkidega.

Kuidas uudsed kateetrid paigalduse mugavamaks teevad?

Sile ja libe pealispind: vähem hõõrdumist tänu märgumisele (hüdrofiilne kateeter). Sile ja libe pealispind muudab paigaldamise lihtsamaks.

Vähem määrdumist ja jääke: FeelClean™ tehnoloogia. See on ainulaadne tehnoloogia, mille eesmärk on vähendada paigaldusega kaasneda võivat määrdumist. Kasutajatel ei ole enam vaja muretseda oma riiete, käte ja keha puhtuse pärast.

hügieenilineKateetri saastumise vältimine: tänu erilisele käsitsemisümbrisele ei ole paigaldades tarvis GentleCath™ Glide kateetri pinda katsuda, seega ei kandu kätelt kateetrile baktereid.

Kiirus ja diskreetsus: kiire libestus. GentleCath™ Glide kateetrid on kasutusvalmis. Paigaldusega saab alustada kohe, kui veekotike on purustatud ja kateeter kogu ulatuses märjaks tehtud. Seejärel saab selle kiirelt ja diskreetselt paigaldada.

Ei sisalda DEHP*-d
*DEHP ehk di-(2-etüülheksüül)ftalaat on aine, mida kasutatakse plastide pehmendamiseks ja mida seostatakse viljakuse vähenemisega.

Alustamine

Paljudele meestele ja naistele on ühekordse kateetri kasutamise ehk kateteriseerimisega alustamine ärevust tekitav. Teistsugusele elurütmile üleminek võib olla vaimselt keeruline. Me oleme koos arstidega abiks, et kateetriga harjumine läheks võimalikult sujuvalt.

 

Kasutusjuhend naistele

Inglisekeelne, illustratsioonidega juhend naistele kateteriseerimisega alustamiseks.

Kasutusjuhend meestele

Inglisekeelne, illustratsioonidega juhend meestele kateteriseerimisega alustamiseks.

Nüüd saadaval ka Bicakcilar!

Nelaton hüdrofiilsed põiekateetrid naistele ja meestele
Kateetrid Vacon metric ja IdealTip
Yankauer aspiratsiooni komplekt
Hapnikuvoolikud
Uriinikotid

 

Kuidas kuseteede nakkusi vältida?

Selleks on mitmeid viise:

  • Pesta väga hoolega käsi. Nii käte kui keha hügieen on kateetrit kasutades esmatähtis
  • Tarbida piisavalt vedelikke. Iga päev tuleb juua vähemalt 8-10 klaasi vedelikku (vett)
  • Kasutada kateetrit regulaarselt. Regulaarne uriini eemaldamine on nakkuste vältimiseks oluline
  • Vältida kateetri katsumist paljaste kätega. GentleCath™ Glide kateetri käsitsemisümbris aitab paigaldamisel kateetri saastumist vältida

Uriin on steriilne ja selle loomulikul viisil väljumine üldjuhul takistab bakterite levikut kuseteedes. Kui aga uriin jääb kauaks kusepõide, saavad bakterid võimaluse areneda ja põhjustada nakkusi.

Kuidas aru saada, et kuseteedes on nakkus?

Järgnevad sümptomid võivad viidata kuseteede nakkusele:

  • Palavik
  • Valu või kõrvetav tunne kateetrit paigaldades või urineerides
  • Vajadus tavapärasest tihedamalt urineerida
  • Lekkimine kateteriseerimise vahelisel ajal
  • Neeruvalu

Loetletud sümptomite esinemisel tuleb võtta ühendust arstiga.

 

Levinud müüdid, mis ei vasta tõele

„Vedelikutarbimise vähendamine vähendab ka vajadust kateteriseerida?“

Isegi kui see on tõsi, et vähem juues tekib ka vähem uriini, siis selline nõuanne on VÄGA HALB. Vedelikupuuduse tõttu tekkivad probleemid on hullemad, kui mõned korrad rohkem

päevas kateetrit kasutada. Kindlasti tuleb piisavalt vedelikku tarbida (soovitavalt 6-10 klaasi päevas), et põis oleks terve, enesetunne hea ja nakkused ei tuleks kimbutama.

„Kui kateetri paigaldamine on ebamugav, teen ma midagi valesti või pole see lihtsalt minu jaoks.“

Paljude jaoks on kateetri paigaldus esialgu ebamugav või lausa valulik. See ei tähenda, et tehakse midagi valesti. Mida aeg edasi, seda lihtsamaks see läheb ning isegi paljud 5-aastased lapsed saavad ise kateetri paigaldamisega hakkama. Kuid siiski tuleb meeles pidada, et ka peale harjumuse tekkimist tuleb paigaldades tegutseda võimalike kahjustuste vältimiseks ettevaatlikult ja õrnalt.

„Peale kateetri paigaldamist ei ole ma enam süütu.“

See ei ole tõsi. Kusiti (koht, kust uriin välja tuleb) on pisike ava, mis on tupeavast täiesti eraldiseisev. See tähendab seda, et isegi kui pidada süütuse kaotuseks neitsinaha purunemist, pole vaja muretseda, sest kateeter selle lähedusse ei satu.

„Ühekordse kateetri kasutamine muudab mu põie nõrgaks – varsti on see tühjendamisega nii harjunud, et kasutusele tuleb võtta alaline kateeter.“

Ühekordse kateetri kasutamine ei tee olukorda hullemaks ega tekita alalise kateetri paigaldamise vajadust. Tegelikult aitab see hoopis põie tervist kaitsta, hoida seda välja venimast ning kahjustumast ja on tihtilugu alternatiiviks alaliselt paigaldatud kateetrile.

„Kateetrid on ainult vanainimestele.“

Selline arvamus on väga levinud, kuid täiesti vale. Kahjuks on teadlikkus kateetritest küllaltki madal – ei teata, kes ja mille jaoks kateetreid kasutab. „Vanadus“ ei ole põhjus kateetri kasutamiseks. Miljonid erinevas vanuses inimesed erinevatest eluvaldkondadest kasutavad seda paljudel erinevatel põhjustel. Olgu tegu 5-, 15-, 50-, või 95-aastasega, ei ole kateetri abil urineerimises mitte kui midagi piinlikku.

Kuidas paigaldada kateetrit? Vaata õpetavaid videoklippe!

Videojuhend meestele

Videojuhend naistele

Tootetutvustus

Tellimine

Tellimiseks ja digiretsepti tuvastamiseks palun kirjutage
infoEE@linusmedical.com
või 

©Linus Medical OÜ

Foorumi Ärikeskus
Narva mnt. 5, 10117 Tallinn
Telefon: +372 661 9855

Kontor:
Toodete infoliin: 800 3030
Diabeeditooted: 800 7070
E-N 9:00 – 16:30 R 9:00 – 15:30
L ja P suletud

Creditinfo_märgis koda.ee