fbpx

Medtrum TouchCare® Nano insuliini plaasterpump

Medtrum Nano süsteem koosneb plaastriga reservuaarist, millele kinnitub pump ning transmitteriga sensorist.

Insuliinipump on väike, teisaldatav, isekleepuv, kehal kantav seade, mis manustab nõela kaudu täpseid ja personaliseeritud insuliiniannuseid. Insuliinipump koosneb taaskasutatavast pumbast ja ühekordselt kasutatavast reservuaariga plaastrist. Pumba taaskasutatavas põhiosas asub elektroonika ning sinna on salvestatud kõik pumba seadistused. Ühekordselt kasutatav kuni 200-ühikuline reservuaariga plaaster koosneb täppisjaoturist, kolvist, nõelast, sumistist ja akust (patareist) pumba jaoks.

 

Reservuaari täidetakse lühitoimelise insuliiniga käsitsi. Sertifitseeritud insuliinid on Apidra, Humalog ja Novorapid. Teiste lühitoimeliste insuliinidega süsteem ei olnud katsetatud ning nende kasutamine pumbas on omal vastutusel.  Maksimaalne mahtuvus on 200 TÜ insuliini, minimaalne 70 TÜ. Vahetatakse iga kolme päeva tagant või kui insuliin saab reservuaaris otsa.

Sensor töötab koos laetava saatjaga. Saatja salvestab sensori andmed ning edastab need andmed Bluetooth kaudu nutiseadmele või PDM-i.

Personaalne diabeedijuht (PDM) monitoorib ja juhib raadioside abil juhtmevabalt sinu insuliinipumpa ja pidevat glükoosijälgimise süsteemi, talletades pumba ja sensori viimase 90 päeva andmed.

EasyPatch rakendus nutiseadmes on abitööriist plaastripumba ja pideva glükoosi monitooringu süsteemi jälgimiseks ja juhtimiseks. Kui PDM on kahjustatud või PDM-ile ei pääse juurde saab EasyPatch APP abil süsteemi juhtida ja jälgida.

Haigekassa kompenseerib alates 01.01.2023. Medtrum Nano süsteemi 1. tüübi diabeetikutele vanuses kuni 26.a. Selleks, et saada kompensatsiooni Teil on vaja pöörduda oma endokrinoloogi poole.

Tootekood: SY-201 Kategooriad: , Sildid: , , , ,

Kirjeldus

Medtrum Nano® süsteem on näidustatud kasutamiseks diabeediga inimestel (alates 2 aasta vanusest). Süsteem on mõeldud kasutamiseks ühel patsiendil ning seda peab kasutama tervishoiutöötaja juhendamisel. Insuliinipump on näidustatud pidevaks nahaaluseks insuliini manustamiseks kindlate või varieeruvate vahemikega, suhkrutõve haldamiseks insuliini vajavate isikute puhul.
Vastunäidustused
Nano® süsteemi ei soovitata inimestele, kes ei soovi või ei suuda:
• hoida kontakti tervishoiutöötajaga;
• kontrollida glükoositasemeid oma veres vastavalt tervishoiutöötaja
soovitustele;
• hoida end piisavalt kursis diabeediga seonduva enesehoolduse
oskustega;
• tunda ära ja reageerida märguannetele ja hoiatustele (nõutav on piisav
nägemis- ja/või kuulmisvõime).
Personaalne diabeedijuht (PDM)
Personaalne diabeedijuht (PDM) monitoorib ja juhib raadioside abil juhtmevabalt sinu insuliinipumpa ja pidevat glükoosijälgimise süsteemi, talletades pumba ja sensori viimase 90 päeva andmed. Hoia PDM alati käepärast, et saaksid vajadusel manustada booluse, muuta basaali sagedust, kontrollida oma glükoositaset jne.
Insuliinipump
Insuliinipump on väike, teisaldatav, isekleepuv kehal kantav seade, mis manustab sinu ihusse nõela kaudu täpseid ja personaliseeritud insuliiniannuseid. Insuliinipump koosneb taaskasutatavast pumbast ja ühekordselt kasutatavast reservuaariga plaastrist. Pumba taaskasutatavas põhiosas asub elektroonika ning sinna on salvestatud kõik sinu pumba seadistused.
Reservuaar
Reservuaariga plaaster vajab väljavahetamist ning seda ei tohi uuesti kasutada. Plaastrit tuleks vahetada umbes iga 2-3 päeva järel või nagu tervishoiutöötaja sind on juhendanud. Ühekordselt kasutatav 200-ühikuline reservuaar koosneb täppisjaoturist, kolvist, nõelast, sumistist ja akust (patareist) pumba jaoks.